Uwaga:

Nasza strona korzysta z technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w Internecie. Administratorem danych osobowych jest Ecosy Polska sp. z o.o. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. AKCEPTUJĘ

O nas


EKO W JEDNYM MIEJSCU

Ecosy to eko-platforma, skupiająca wyselekcjonowane polskie firmy i manufaktury, wytwarzające produkty wysokiej jakości, w sposób etyczny i ekologiczny. Powstała jako odpowiedź na potrzebę stworzenia jednego miejsca, w którym świadomy konsument będzie miał dostęp do pięknych, ekologicznych rzeczy w wielu kategoriach - od ubrań dla dorosłych i dzieci, przez kosmetyki i lifestyle, po akcesoria dla zwierząt czy dla domu. Tak, aby eko-życie było łatwiejsze dla wszystkich.

POLSKIE FIRMY I NIEZALEŻNI WYTWÓRCY

Firmy i wytwórców, z którymi współpracujemy łączy jeden ważny cel - chcą, aby ich produkty były jak najmniejszym obciążeniem dla środowiska naturalnego. Tworzą społeczność, której nie jest obojętny stan naszej planety oraz to, kto i w jakich warunkach wytworzył rzeczy, które sprzedają. Ogromna większość produkuje w Polsce, a tam gdzie nie jest to możliwe, produkcja odbywa się w certyfikowanych fabrykach zagranicznych. 

Jesteśmy dumni, że możemy z nimi współpracować i staramy się, aby dzięki naszej platformie mieli oni możliwość dotrzeć do jak największej rzeszy odbiorców. 

PRODUKTY CRUELTY FREE

Każdy produkt na naszej platformie został wyprodukowany bez zadawania cierpienia zwierzętom. Kosmetyki nie były testowane na zwierzętach na żadnym etapie produkcji, ani nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. Ubrania czy akcesoria domowe mogą zawierać materiały odzwierzęce tylko wtedy, gdy mamy pewność, że zostały one pozyskane w sposób etyczny (np. wełna z certyfikowanych gospodarstw, niezadających cierpienia owcom, lub z upcyklingu/recyklingu). Jeśli chodzi o skórę naturalną, dopuszczamy jedynie produkty z upcyklingu - wychodzimy z założenia, że trend przetwarzania skóry np. ze starych torebek lub odpadów produkcyjnych, wpisuje się w wizję gospodarki cyrkularnej i pomaga nie marnować dostępnych już zasobów.

FILTRY WARTOŚCI

Aby ułatwić znalezienie produktów odpowiadających Twoim wartościom, wprowadziliśmy dodatkowe filtry. Możesz wyszukiwać nie tylko po np. rozmiarze czy typie, ale także po wartości, która jest dla Ciebie ważna - np. produkt z materiałów z recyklingu czy taki, dzięki któremu wesprzesz organizację lub akcję charytatywną. 

PAKOWANIE

Każdy ze sprzedawców na Ecosy ma świadomość ogromnej ilości odpadów powstających przy pakowaniu produktów do transportu, dlatego przykładają oni dużą uwagę do opakowań ekologicznych oraz używania jak najmniejszej możliwej ilości plastiku. Każdy z opisów produktu zawiera informację o sposobie pakowania. Zachęcamy także do korzystania z możliwie najbardziej ekologicznych dostępnych sposobów wysyłki.

MISJA

Ecosy to nie tylko platforma. To także wizja alternatywnej rzeczywistości, gdzie ludzie troszczą się o środowisko, tworząc odpowiedzialne społeczności i firmy. Oprócz promocji zrównoważonych i ekologicznych marek, przekazujemy część dochodów na organizację pomagającą zwierzętom i środowisku - wrocławską Ekostraż. Na naszym blogu i mediach społecznościowych staramy się w przyjazny sposób informować o tym, co każdy z nas może zrobić, aby choć trochę odciążyć naszą planetę. 

KIM JESTEŚMY

Przyjaciółmi: Paulina, Marta, Szymon i Grzegorz. Chcemy i staramy się żyć ekologicznie i kupować odpowiedzialnie. Wiemy, że nie jesteśmy jedyni, wiemy też ile czasu zajmuje wyszukiwanie ekologicznych firm w sieci. Dlatego właśnie założyliśmy Ecosy. Z radością obserwujemy jak powstają nowe firmy ekologiczne oraz jak rozwijają się już istniejące. To, co kiedyś wydawało nam się utopią, powoli zdaje się materializować - bycie eko staje się modne, i o to właśnie chodzi, bo już od dawna moda na coś nie była tak potrzebna i wartościowa. 

Bo jak nie teraz, to kiedy?

Zespół Ecosy

NASI PARTNERZY

  

Ethy to globalna społeczność propagująca etyczny i ekologiczny styl życia. Ethy tworzy EthyMaps, pomagając klientom znaleźć produkty i usługi, które mają pozytywny wpływ na naszą planetę.

Więcej na: ethymaps.com