Uwaga:

Nasza strona korzysta z technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w Internecie. Administratorem danych osobowych jest Ecosy Polska sp. z o.o. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. AKCEPTUJĘ

Nasze eko-wartości

Ecosy to bardziej ekologiczne alternatywy. 


Troska o środowisko naturalne, dbanie o uczciwe warunki pracy ludzi i dobrostan zwierząt to dla nas kwintesencja odpowiedzialnych zakupów. Produkty na platformie stanowią ekologiczne alternatywy dla popularnych przedmiotów życia codziennego - to główna zasada, którą kierujemy się przy wyborze naszych partnerów. Współpracujemy z firmami odpowiedzialnymi i eko-świadomymi. Z zasady najbardziej ekologicznym wyjściem zakupowym jest nabywanie przedmiotów z drugiej ręki, jednak nie zawsze jest to możliwe. Wtedy najlepszym wyborem staje się zrównoważona konsumpcja. Podejmowanie ekologicznych i etycznych decyzji w świecie, który przepełniony jest szumem informacyjnym, nie jest prostą sprawą. Wierzymy jednak, że nasze wartości i transparentność, z jaką staramy się je przekazywać, będą dla Was wygodnym eko-drogowskazem i ułatwią Wam dokonywanie świadomych wyborów konsumenckich w codziennym życiu.
 

EKO-WARTOŚCI ECOSY


Na Ecosy żaden kosmetyk nie był testowany na zwierzętach, a produkcja żadnego z ubrań nie przyczyniła się do cierpienia istot żywych. Nasze tekstylia to m.in. certyfikowana bawełna organiczna, len, konopie siewne, bambus czy tencel, czyli te uznawane za bardziej wytrzymałe i mające możliwie niewielki wpływ na środowisko, a także materiały z recyklingu czy też innowacyjne, jak np. skóra z ananasa. Jedyna dopuszczalna skóra naturalna to taka z upcyklingu, podobnie wełna - z recyklingu/upcyklingu lub z certyfikatami świadczącymi o zrównoważonym pozyskiwaniu (mulesing-free). W przypadku innych kategorii przedmiotów, stawiamy na produkty wytworzone z recyklingu/upcyklingu lub materiałów naturalnych z certyfikatem o zrównoważonej uprawie czy wydobyciu (drewno, minerały), a także nieinwazyjnych materiałów naturalnych, takich jak glina.


Aby zachować transparentność, przy każdym produkcie, w zakładce “Eko-wartości” przedstawiamy szczególne wartości dla środowiska, które posiada dany produkt. Poniżej wyjaśniamy, co gwarantują poszczególne oznaczenia:

 • Nietestowane na zwierzętach - akceptujemy tylko producentów kosmetyków cruelty-free, ale postanowiliśmy podkreślić ten fakt dodatkowym oznaczeniem każdego z nich. Na Ecosy ani gotowe kosmetyki, ani ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach w całym procesie produkcji. Dodatkowo, wszyscy obecni na platformie producenci kosmetyków deklarują, że nie zlecają innym podmiotom testów na zwierzętach gotowych kosmetyków ani ich składników, ich dostawcy nie przeprowadzają i nie zlecają testów na zwierzętach, a także że same marki nie są obecne na rynku chińskim, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowym etapem wejścia na rynek kosmetyków (z wyjątkiem Hongkongu). 
 • Wegańskie - gotowe produkty z tym oznaczeniem nie mogą zawierać żadnych składników odzwierzęcych.
 • Wyprodukowane w Polsce - stawiamy na produkcję lokalną, choć zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze jest możliwa. W przypadku tego oznaczenia sprzedawca deklaruje, że produkcja miała miejsce w Polsce.
 • Z recyklingu - w ten sposób wyróżniamy produkty, do których produkcji użyto przetworzonych materiałów. 
 • Z upcyklingu - to produkty powstałe w wyniku przetwarzania wtórnego odpadów i produktów często uznawanych jako śmieci, w wyniku którego powstają produkty o wyższej wartości.
 • Naturalne materiały - produkty stworzone w całości lub większości z naturalnych materiałów, bez obróbki w laboratorium i bez domieszki plastiku i syntetyków.
 • Z eko-certyfikatami - sprzedawca potwierdza, że gotowy produkt lub jego składniki/materiały mają certyfikat potwierdzający jego przyjazność dla środowiska. 
 • Certyfikowani dostawcy - oznacza, że produkcja danego przedmiotu miała miejsce poza Europą, a sprzedawca deklaruje, że jego dostawcy spełniają standardy dotyczące praw pracowniczych oraz wpływu produkcji na środowisko.  
 • Nadaje się do recyklingu - przedmiot nadaje się w całości lub większości do recyklingu.
 • Rękodzieło - sprzedawca potwierdza, że produkt został stworzony ręcznie, przez rękodzielniczki/rękodzielników, przy użyciu prostych narzędzi w porównaniu do masowej produkcji w dużych fabrykach. 
 • % na cel społeczny - sprzedawca deklaruje, że część dochodów ze sprzedaży przeznacza na dany cel społeczny.
 • Zrównoważone surowce - większość materiałów do produkcji została pozyskana ze zrównoważonych źródeł.
 • Organiczne składniki - sprzedawca potwierdza, że produkt w całości lub części został wyprodukowany przy użyciu przyjaznych dla środowiska oraz zwierząt metod uprawy.
 • Energooszczędna produkcja - coraz większym priorytetem zrównoważonej konsumpcji jest rozszerzona odpowiedzialność producenta - nie tylko za to, jak produkt sprawdzi się w naszych rękach, ale także za sposób jego wytworzenia i późniejszej utylizacji. Symbolem tym oznaczamy produkty, które zostały stworzone w sposób optymalny, bez zużycia większej ilości zasobów niż niezbędne minimum.
 • Produkt less -waste - przedmiot całościowo lub w części pochodzi z surowców będących odpadami poprodukcyjnymi. Dzięki jego powstaniu udało się zmniejszyć ilość tych odpadów i spożytkować je, tworząc nową wartość.


Dodatkowo, każdy sprzedawca, w miarę rozsądku i możliwości, dokłada wszelkich starań, aby opakowania do przesyłki były jak najmniej inwazyjne dla środowiska. Są to głównie materiały bio-kompostowalne, opakowania z makulatury, używane kartony, taśmy z klejem na bazie roślinnej oraz możliwie jak najmniej wypełniaczy i plastiku.

Jeśli szczególnie Ci zależy na danej eko-wartości, zachęcamy do skorzystania z filtrów dostępnych przy każdej kategorii produktów.