Uwaga:

Nasza strona korzysta z technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w Internecie. Administratorem danych osobowych jest Ecosy Polska sp. z o.o. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. AKCEPTUJĘ

Kubek Stracciatella 200 ml z podstawką

85,00 
Czas wysyłki:14 - 21 dni
Dostępne
+

Mały kubek z kolekcji Stracciatella z talerzykiem. Pomalowany błyszczącym białym szkliwem, spod którego niczym drobinki czekolady przedzierają się czarne kropki. Każda sztuka jest lepiona ręcznie i niepowtarzalna, z charakterystycznymi, delikatnymi krzywiznami. 

Idealny do porannej kawy czy wieczornej herbaty, pozwala celebrować każdy moment dnia. 

Doskonale nadaje się do codziennego użytku, a także na prezent dla osoby lubiącej rękodzieło.

Wymiary kubka:

  • Wysokość: ok. 5,5 cm
  • Szerokość: ok. 9 cm
  • Pojemność: 200 ml

Wymiary talerzyka:

  • Średnica: ok. 16 cm

Naczynia są przeznaczone do kontaktu z żywnością i nadają się do mycia w zmywarce.

Jako że każde z naczyń lepimy ręcznie, może się zdarzyć, że danego wzoru nie ma na stanie, dlatego termin realizacji jest oznaczony jako 14-21 dni roboczych. Często jednak wysyłamy zamówienie dużo wcześniej. 

STRACCIATELLA - miłośnicy Włoch

Stracciatella to kolekcja rękodzieła, która powstała z miłości do Włoch i naszych ulubionych lodów. Każdy jej element przenosi nas do południowych gajów, wypełnionych drzewami oliwnymi i słońcem. Naczynia te pozwalają cieszyć się z drobnych, kulinarnych przyjemności: świeżo zaparzonej kawy, deserów czy past. Szkliwione są na biało, z wyczuwalnymi kawałkami szamotu - rękodzielniczo wypalonej gliny, przywodzącej na myśl kawałki czekolady. Delikatna kolorystyka kolekcji pasuje do większości wnętrz - zarówno tych minimalistycznych, jak i bardziej kolorowych. .

Kolekcja Stracciatella to kubki w dwóch rozmiarach, z wygodnym, dużym uchem, z podstawkami oraz dwa rodzaje talerzy. Każdy element kolekcji lepiony jest ręcznie, przez co delikatnie różnią się od siebie, ale razem tworzą idealną całość. Zabarwienie jest nieregularne, a faktura z jednej strony gładka, a z drugiej szorstka - jak lody stracciatella.

Szczególna wartość dla środowiska:
  • Wyprodukowane w Polsce
  • Rękodzieło
  • Naturalne materiały

Warunki dostawy:

  • Kurier - 18,50 zł
  • Paczkomaty - 13 zł

Każde z naczyń lepimy ręcznie i może się zdarzyć, że danego wzoru nie ma na stanie. Z tego powodu termin realizacji jest oznaczony jako 14-21 dni roboczych. Często jednak wysyłamy zamówienie dużo wcześniej.

Pakowanie:

Prace owijamy szarą eko-bibułą, a następnie podwójnym papierem z recyklingu. Robiony na zamówienie karton, w który pakujemy, pochodzi z recyklingu i jest niewybielany. Całość oklejamy szarą taśmą papierową, a do paczki nie dodajemy żadnych plastikowych wypełniaczy, ani niepotrzebnych gadżetów.


Zamówienia wysyłane są bezpośrednio przez sprzedawców. Jeśli kupisz produkty od więcej niż jednego sprzedawcy, otrzymasz więcej niż jedną przesyłkę. 

Jeśli chcesz zwrócić produkt, pamiętaj, aby odesłać go bezpośrednio do sprzedawcy. Aby to zrobić, napisz na kontakt@ecosy.pl. 

Na odstąpienie od umowy masz 14 dni, liczone od daty doręczenia paczki przez kuriera. 

Pracownia GajaArte to miejsce wypełnione miłością do natury. Przepadliśmy dla naturalnego surowca, jakim jest glina - wyjątkowy materiał, od wieków pozyskiwany z ziemi. To dla nas duże wyróżnienie, że możemy pracować z nią na co dzień, dlatego traktujemy ją z szacunkiem, a nasze działania są przemyślane i odpowiedzialne. Wierzymy w zrównoważoną produkcję i rozważne wybory i mamy swoje sposoby na ceramikę jak najbardziej less waste. Chcielibyśmy się z Wami nimi podzielić. 

Nie marnujemy odpadów

Produkty tworzymy kolekcjami i często typ wykorzystywanej przez nas gliny do danej kolekcji jest inny. Przykładamy jednak dużą wagę do dokładnego planowania produkcji - tak aby nic się nie marnowało. Jeśli z danego naczynia pozostają odpady, przerabiamy je. 

Drugi obieg

Naczynia drugiej kategorii dostają życie w rękach osób z którymi współpracujemy - na przykład fotografów, w zamian za zdjęcia. Taki barter sprawia, że mamy poczucie dobrze realizowanej misji. 

Ekologiczne pakowanie 

Mimo że naczynia ceramiczne są tłukące, udało nam się dobrać odpowiednio zabezpieczające opakowanie, nadal zachowane w duchu less waste. Prace owijamy szarą eko-bibułą, a następnie podwójnym papierem z recyklingu. Robiony na zamówienie karton, w który pakujemy, pochodzi z recyklingu i jest niewybielany. Całość oklejamy szarą taśmą papierową, a do paczki nie dodajemy żadnych plastikowych wypełniaczy, ani niepotrzebnych gadżetów.

Materiały i narzędzia

Wszystkie narzędzia, których używamy przy produkcji ceramiki, są wielorazowe, nie namnażamy śmieci. Materiały zamawiamy w możliwie największych paczkach, aby zminimalizować liczbę przesyłek i opakowań.

Oszczędzamy wodę

Zbieraliśmy deszczówkę, zanim to było modne! Ekologiczne podejście do codzienności towarzyszy nam od dawna i jest z nami codziennie, niezmiennie. Zebraną deszczówkę wykorzystujemy do czyszczenia pracowni, a także w porządkach domowych.

Jesteśmy blisko przyrody

Nawet nasza pracownia jest ekologiczna! Właśnie jesteśmy w trakcie budowy domu oraz pracowni ze… słomy i gliny. Założenia budownictwa naturalnego są nam bardzo bliskie, mimo że technologia strawbale, czyli budowanie z kostek słomy, nie jest najpopularniejszym sposobem na budowę w Polsce ;) Mamy nadzieję, że już wkrótce będzie można do nas zawitać!

Praca i życie w rytmie slow

Zrównoważony rytm życia, harmonia pomiędzy pracą a domem, kontakt z naturą, dbanie o zdrowie i spokój ducha to wartości, w które mocno wierzymy, bo wiemy, że przekładają się na dobrostan własny oraz otoczenia. Rozwijamy się, ale donikąd nie pędzimy - działamy ramię w ramię i w rytmie slow.

Staramy się być ekologiczni w każdym możliwym obszarze, bo Matka Natura jest dla nas ważna. Cieszymy się każdym przejawem zwiększającej się świadomości społeczeństwa w tym zakresie i jesteśmy dumni, że przykładamy do niej naszą symboliczną glinianą cegiełkę.