Uwaga:

Nasza strona korzysta z technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w Internecie. Administratorem danych osobowych jest Ecosy Polska sp. z o.o. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. AKCEPTUJĘ

Sewing Together: jak pokonać ubóstwo menstruacyjne?

25/07/2021
dodany przez Admin Admin
Ecosy: Sewing Together i ubóstwo menstruacyjne

Opuszczamy Polskę, ale bynajmniej nie porzucamy polskich marek - zabieramy Was bowiem do Kenii, w odwiedziny do Mai Kotali, twórczyni Sewing Together.

Maja łączy życie między Polską a właśnie Kenią, gdzie pod hasłem Wspólnego Szycia - Sewing Together rozwija program edukacyjny skierowany do kobiet Afryki Wschodniej. Nauka szycia jest dla nich krokiem do zawodowego rozwoju i usamodzielnienia się, ale nie tylko.

Nowym projektem Sewing Together jest przełamywanie tabu związanego z menstruacją i pomoc osobom dotkniętym ubóstwem okresowym.
Poza zwykłą, a jednak niezwyczajną rozmową o menstruacji, Maja chce także wesprzeć osoby menstruujące poprzez dystrybucję wielorazowych podpasek.

Natura projektu współgra z założeniami zero waste, ponieważ tekstylia, z których powstają podpaski, to skrawki materiałów przeznaczonych na uszycie kolekcji Sewing Together. 

Czy możemy wesprzeć tę inicjatywę będąc w Polsce? Tak. Maja Kotala rozpoczyna sprzedaż specjalnych przypinek, które z jednej strony promują ideę akcji, a z drugiej strony - każda broszka sponsoruje uszycie trzech wielorazowych podpasek. Taki zestaw trafi do osoby zagrożonej ubóstwem menstruacyjnym i pozwoli jej bardziej komfortowo przejść menstruację. 

PS. Zdjęcie intro pochodzi z naszego prywatnego archiwum, a dama, która uśmiecha się do nas, wyraziła zgodę na portret 

Komentarze

Na razie nie ma postów

Napisz opinię