Uwaga:

Nasza strona korzysta z technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w Internecie. Administratorem danych osobowych jest Ecosy Polska sp. z o.o. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. AKCEPTUJĘ

Ekoturystyka i klimat: aplikacja, która wytycza trasę zacienionymi uliczkami

18/07/2021
dodany przez Admin Admin
Ecosy: ekoturystyka, aplikacja podpowie jak spacerować po Barcelonie w cieniu

W Barcelonie działa już aplikacja, która podpowiada jak przejść z punktu A do B i uniknąć ulicznego skwaru.

Nie ma co ukrywać - spacer w upalny dzień to przyjemność, która szybko zmienia się w męczarnię. Nie musimy nawet wyjeżdżać z kraju, by tego doświadczyć. Polska letnia pogoda jest już coraz bardziej ekstremalna, a szalona betonoza sprawia, że pozbawione drzew tereny miejskie stają się nieprzyjemnymi patelniami. 

Dlatego właśnie zaciekawiła nas aplikacja, która działa w Barcelonie. Projekt o nazwie CoolWalks - a routing tour for pedestrians, co można tłumaczyć zarówno jako fajne, ale też chłodne spacery, to inicjatywa lokalnej agencji urbanistyki i planowania infrastruktury. Jest elementem działań w zakresie zmian klimatycznych, które w przestrzeni miejskiej potrafią doskwierać wyjątkowo mocno.

Obecna testowa wersja aplikacji dostępna jest w części miasta. Popularna turystycznie La Barceloneta ma już zatem wyznaczone trasy lekko zacienione, ale także takie niemal zupełnie pozbawione słońca, które humorystycznie nazwano „ścieżkami dla wampirów”.

Dodatkowo na mapie zaznaczone są także ogólnodostępne punkty z wodą pitną oraz miejsca, w których w największy skwar można się schronić. 

Czy aplikacja szybko zyska popularność również poza granicami Hiszpanii?
Obawiamy się, że tak - ale mamy też nadzieję, że konieczność korzystania z niej wzmocni w ludziach myślenie o tym, jak ważna jest w przestrzeniach miejskich obecność drzew.

Komentarze

Na razie nie ma postów

Napisz opinię