Uwaga: Nasza strona korzysta z technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w Internecie. Administratorem danych osobowych jest Ecosy Polska sp. z o.o.  Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności . AKCEPTUJĘ

Ekologiczne kosmetyki w kostce: mniej plastiku, dużo naturalnego dobra!

19/04/2021
dodany przez Admin Admin
Ecosy: ekologiczne kosmetyki w kostce, szampon, mydło

Kostki zostały rzucone, czyli kosmetyki w płynie zamieniamy na w kostce. Kosmetyki w kostce przeżywają słuszny renesans. Chyba najszybciej przekonały się do nich osoby podróżujące - kosmetyczka w stanie stałym jest wygodniejsza w transporcie, lżejsza, no i nie trzeba wybebeszać jej w trakcie odprawy lotniskowej.

Ale i teraz, gdy podróżujemy mniej, trend nie zwalnia. Na rynku pojawia się coraz więcej preparatów w kostkach.
Na ich korzyść przemawia wiele argumentów poza wspomnianą poręcznością:

1. Opakowania - kostki otrzymamy w prostym kartoniku, owijce, lub bez niczego. A jak twierdzą badacze z uniwersytetu w Aarhus na łamach Science Daily, podstawowe detergenty, których używamy (mydła, szampony) ulegają tak szybkiemu i skutecznemu rozkładowi w oczyszczalni, że zagrożenie dla środowiska jest niemal zerowe.
I to właśnie opakowanie jest najmniej ekologiczną częścią detergentu - warto wybierać bez plastiku.

2. Skład - nawet przy nikłym wpływie na środowisko, warto przykładać uwagę do tego, czym pielęgnujemy swoje ciało. Z radością obserwujemy, że coraz więcej manufaktur stawia na krótki skład, często wyjaśniając dlaczego w kostce jest taka a nie inna kompozycja substancji. Czy na coś warto uważać? W produkcji masowej popularną bazą dla kostek jest olej palmowy - Sodium Palm Kernelate lub Sodium Palmate - jego warto unikać ze względu nie uprzemysłowienie i niskie zrównoważenie upraw.

3. Brak mikrogranulek - popularne w płynach, w kostkach zastępowane kawą, zmielonymi pestkami lub łupinami, węglem. Przestańmy wylewać mikroplastik z kąpielą! Dla lepszego efektu, do mydła dodaj myjkę konopną lub gąbkę!

Poza mydłem i szamponem w kostce znajdziecie też:

  • odżywki do włosów,
  • dezodoranty,
  • mydło do twarzy,
  • do higieny intymnej,
  • gospodarcze i do naczyń.

Komentarze

Kosmetyki tylko eko!
Napisz opinię