Uwaga:

Nasza strona korzysta z technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w Internecie. Administratorem danych osobowych jest Ecosy Polska sp. z o.o. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. AKCEPTUJĘ

Ekologiczne inspiracje prezentowe na wesele [LISTA]

23/06/2021
dodany przez Admin Admin
Ecosy: ekologiczne prezenty ślubne, inspiracje prezentowe na wesele
Ekologiczne wesela - jaki upominek wręczyć parze młodej?

Green weddings, czyli wesela przyjazne środowisku, są coraz bardziej popularne, a trend ten zaskakująco może być takim, którego ubiegłoroczny przestój imprezowy nie wyhamuje. A wręcz wzmocni - w końcu to właśnie 2020 rok przyniósł nam, niestety przymusowe, ale jednak kameralne ceremonie, pozbawione dotychczasowego przepychu i jaskrawego blichtru.

Coraz więcej par chce też po prostu, by Najważniejszy Dzień był zgodny ze stylem życia, który prowadzą na co dzień: bezmięsne menu nie jako opcja, a jako wiodąca propozycja, brak napojów w dwulitrowych butelkach PET na rzecz karafek z wodą i owocami, minimalistyczne dekoracje roślinne i rękodzielnicze to coś, co będziemy widywać częściej.

Jakimi wartościami się kierować wybierając prezent, by nie zburzyć zielonej otoczki?

1. Przede wszystkim, przydatnością. Nie bójmy się pytać narzeczonych o listę prezentową lub po prostu ich oczekiwania. Z perspektywy środowiska, prezent użytkowy będzie najbardziej ekologicznym wyborem.

2. Lokalność bez wątpienia wpisze się w klimat wesela ekologicznego. Wesele to idealny moment, by wesprzeć polskie marki. A jeśli wybór padnie na małą manufakturę, mamy dodatkowo szansę pozytywnie zaskoczyć młodych odkrywając przed nimi nieznanych dotąd twórców!

3.Brak odpadów to trzecia wartość, której warto się trzymać. Prezentu nie trzeba zdobić mnóstwem fikuśnych kokard, by cieszył. Opakowanie handmade z naturalną dekoracją (sezonowe liście czy kwiaty) sprawdzi się doskonale. Jako wypełniacza użyj starych gazet zwiniętych w kulki - estetyka nie ucierpi. Kwiaty, wino? Jeśli młodzi ich oczekują (a często już na zaproszeniu widnieje prośba o brak takich dodatkowych upominków), zorganizuj dekorację bez folii czy torebki.

A konkretne inspiracje?

Prezenty niematerialne:

  • bon na lokalną kolację degustacyjną np. w miejscu, gdzie młodzi planują podróż poślubną,
  • subskrypcja np. roczny abonament na platformę streamingową dla kinomaniaków,
  • voucher na warsztaty artystyczne, w trakcie których para stworzy coś wspólnie,
  • klasyczna koperta z gotówką to również ekologiczny wybór!

Prezenty materialne - klasyczne z ekologicznym twistem:

Prezenty materialne - ekologiczna awangarda: 

Komentarze

Na razie nie ma postów

Napisz opinię